İnstagramda Takipçi Kaybettiren 5 Hata

İnstagramda Takipçi Kaybettiren 5 Hata

İnstagramda Takipçi Kaybettiren 5 Hata Nedir?

instagram istatistik bilgileri

Yukarıda olan bilgiler aslında instagram‘ın ne akdar değerli olduğu sizlere sunuyor,bu bilgiler ışığında sizlerin işleri kolaylaştıracak bilgileri vermek için çalışıyoruz.

İnstagram mı,Facebook mu? Sorusunu duyar gibiyim?

Yapılan araştırmalar neticesinde instagram etkileşim oranı diğer sosyal medya araçlarına göre daha fazla yani facebook‘tan 15 kat twitter dan 20 kat daha fazla etkileşim. Kısacası böyle güzel bir etkileşimi kaçırmak istemezsiniz.Fakat böyle güzel bir uygulamayı kaçırmak istemediğiniz halde bazı hatalarda yapılmıyor değil bu çalışma ve makale tamamen hataların neden olduğu ve hangi hataların yapılmaması gerektiği üzerinedir.

İnstagram Hesabı Kilitlemek Takipçi Kazandırıyor mu?

Gizli hesap : instagram’da yapılan en büyük ticari hatadır. bunu yapan bir çok firma kullanıcı kazanacağını düşünür fakat tamamen bu uygulama ticari hesaplar için kullanıcı kaybetmeye yol açmaktadır, bu durum kişisel hesaplar için geçerli değildir.

Kısacası ticari bir hesabınız varsa kesinlikle bu hesap kilitli yazısını kullanıcınıza göstermeyin.

Kim sizi neden takip etsin? sizlerin bildirimini göremeyen bir kullanıcı sizi neden takip etmek istediğini bilgisi olmadığı için sizi takip etmekten kaçınacaktır.

Paylaşımların Aynı Tip Olması

instagram aynı tip yaplaşımlar

instagram fake paylaşımlar

Paylaşımlarınızın aynı tip olması sizlere takipçi kaybettiren bir diğer özelliktir. buna bir ticari birde kişisel örnek vermek gerekirse; sürekli selfie çekmek kullanıcı kaybetmenize sebep olacaktır,bir diğer örneğimiz ise abiye sattığınızı varsayalım aynı ürünün sürekli olarak resmini paylaşmak müşterinizin ilgini çekmeyeceği gibi farklı arayışlara girmesine sebep olacaktır.

Yorumlara Cevap Vermemek

Sizin ile bağlantı kurmak isteyen kullanıcılarınız ile iletişime geçmiyorsanız ve sorulara cevap vermiyorsanız bu doğallığın dışına çıktığınız için takipçileriniz için bir öneme sahip değilsiniz demektir.Eğer takipçileriniz sorularına cevap vermiyorsanız sizi takipten çıkacaktır.

Hashtag Kullanmamak

Kullanıcıların en fazla kazanıldığı alanlardan birisidir,eğer ürünleriniz veya paylaşımlarınız ile ilgili Hashtag kullanmıyorsanız kaybettiğiniz onlarca takipçi için üzülmelisiniz.Kullanıcılar sizleri Hashtagler’den görecektir.

İnstagram Url Kısmına Web Site Adresini Eklememek

İşte en büyük hatalardan birisi, profilinizi kontrol eden kişileri web sitenizden mahrum bırakıyorsunuz,burada hata yapan bazı firmaların örneğin ürün linki vermeleri oldukça yanlış bir uygulamadır,ana domainin linkini vermek daha akıllıca olacaktır fakat ; açıklama kısmını günlük olarak değiştirmek ve farklı ürün veya kampanya linki vermek sizlere bir şey kaybettirmeyecek aksine kullanıcıların ilgisini çekecek ve trafik almanızı sağlayacaktır.

Yazar hakkında

sosyal medya administrator

Bir cevap yazın